Kalisz  04.01.2022r

 
Sprawozdanie z działalności Międzywydziałowego Studenckiego Koła Naukowego Krótkofalowców za okres roku akademickiego 2021/2022r.
Koło Naukowe działa przy Wydziale Politechnicznym, będąc otwartym na studentów innych Wydziałów zainteresowanych działalnością Koła.  Siedzibą Koła Naukowego jest  Collegium Oecologicum Akademii Kaliskiej, ul. Poznańska 201-205 w Kaliszu.  
W kolejnym  roku działalności koła  budowaliśmy  infrastrukturę konieczną do prowadzenia łączności radiowych, modernizacja komputerów rozpoczęcie odbioru i nadawania sygnałów cyfrowych WSJT  i FT8  przez studentów Akademii Kaliskiej . 
 Zgodnie z Zarządzeniem Rektora z dnia 10.03.2020r  i odwołaniem zajęć na AK w Kaliszu nasze spotkania klubowe zostają wstrzymane  od 11.03.2020r.
Ograniczono formy działania do komunikacji radiowej oraz elektronicznej  poprzez siec WWW. Członkowie koła na bieżąco aktualizują stronę internetową na której umieszczamy najważniejsze informacje na temat działalności koła oraz przygotowano platformę Jitsi Meet do wirtualnych spotkań . 
 
W ramach działalności  Koła Naukowego   9 listopada 2021r  studenci  Wydziału Politechnicznego Akademii Kaliskiej   zwiedzali  farme fotowoltaiczną w Brudzewie w powiecie tureckim. Jest to obecnie największa farma słoneczna w Polsce.  Konsorcjum firm eSoleo i PAK Serwis ukończyło montaż 155.000 modułów o łącznej mocy 70 MW . Dzięki współpracy koła naukowego z firmą eSoleo  studenci mogli zobaczyć najnowocześniejsze urządzenia  , 30 stacji transformatorowych  oraz GPZ Janiszew do którego na poziomie 110 kV  podłączona jest elektrownia fotowoltaiczna PAKu    Opiekunami  i organizatorami wycieczki  była Pani mgr inż. Krystyna Baran I  mgr inż.  Bogdan Szkudlarek .
Zorganizowano wystawę  z  okazji Święta Niepodległości 11 listopada b.r.   w  holu  Collegium Novum Akademii Kaliskiej  przedstawiającą sprzęt nadawczo-odbiorczy z 95 lat krótkofalarstwa w Kaliszu.
Członkowie koła brali jednoosobowo udział w roku  2021 w następujących zawodach krótkofalarskich:
 
„Hołd Powstańcom Wielkopolskim 1918/19". 
"Narodziny Krótkofalarstwa Polskiego". 
"BARBÓRKA ". 
"Ham Spirit Contest".
"NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI "
Zawody "Dzień Łącznościowca - 2021"
Zawody "Dzień Energetyka - 2021" – pierwsze miejsce
"WIELKOPOLSKA PYRA 2021"
 „Bitwa Warszawska 1920 r”.
"Zawodach Letnich UKF".2021
„W HOŁDZIE UCZESTNIKOM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO 1944”.
"SP DX CONTEST".
 
W klasyfikacji współzawodnictwa  klubów OT-27 PZK nasz Klub SP3KQV po raz  piąty zajął pierwsze miejsce, w tym roku przed klubem SP3PMA z konina i SP3KWA z Turku.  
W klasyfikacji współzawodnictwa krajowego stacji klubowych  nasza stacja klubowa zajęła 3 miejsce Polsce w  kategorii emisji SSB. 
 
Nasze spotkania:
 
Piątek , godz.17.00
Kampus PWSZ
ul. Poznańska 201-205 PWSZ Kalisz 
Collegium Oecologicum 
Sala nr 9a
 
    
Sporządził opiekun koła
 
         SP3LD
mgr inż. Bogdan Szkudlarek
 
 
 
 
 
 
 

Dyplomy

.: SP50KQV :.

!!! SP50KQV !!!

W TYM ROKU PRZYPADA 50 ROCZNICA NASZEGO KLUBU

KILKA INFORMACJI ZNADUJE SIĘ TUTAJ: Klub || Start -> Historia Klubu

Akcja „Zniszczenie Kalisza 1914” - dyplomy

Wyniki akcji i dyplomy do pobrania

AkcjaKalisz1914

Liga Obrony Kraju

LigaObronyKraju

Polski Związek Krótkofalowców

logo kalisz

Kalisz

logo kalisz

Uniwersytet Kaliski

Uniwerystet Kaliski

OT 27 Oddział Terenowy PZK

OT27 pzk